Biskupi vyjadrili po tragédii spoluúčasť s ľudom Libanonu

Slovensko/Libanon ■ Po výbuchoch 5. augusta v Bejrúte spoluúčasť s ľudom Libanonu a početnými obeťami na životoch i rozsiahlymi materiálnymi škodami vyjadrili aj biskupi Slovenska.

 

Vladyka Ján Babjak SJ, prešovský arcibiskup metropolita, zvlášť svoju blízkosť a slová útechy adresoval Jeho Blaženosti Josephovi Absimu, melchitskému patriarchovi Antiochie a celého Východu, Alexandrie a Jeruzalema, ktorý má svoju rezidenciu práve v Bejrúte a vlani v tomto čase osobne navštívil Prešovskú archieparchiu.

 

„Táto tragédia opätovne podčiarkuje krehkosť a zraniteľnosť všetkých ľudských štruktúr a snažení, podobne ako to v celosvetovom meradle v týchto mesiacoch pripomína aj pandémia koronavírusu či rôzne spoločenské, ekonomické a politické napätia, ktoré znepokojujú život obyvateľov mnohých krajín, medzi nimi aj Libanonu.

 

Nech nadovšetko milosrdný Boh vo svojej láske k človeku udelí posilu a útechu všetkým, ktorí boli postihnutí touto tragédiou,“ zareagoval Cyril Vasiľ SJ, apoštolský administrátor Košickej eparchie, ktorý bol predtým sekretárom Kongregácie pre východné cirkvi. K spoluúčasti sa pridal aj bratislavský arcibiskup metropolita a predseda Konferencie biskupov Slovenska Mons. Stanislav Zvolenský. (TK KBS; foto: vaticannews.va)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *