Božia nevesta

SVEDECTVO (Passitea Tináková)

 

O spoločenstve Angelus som sa dozvedela v čase jeho vzniku na Slovensku a neváhala som sa hneď aj prihlásiť. Mala som vtedy šestnásť rokov a nemala som ani najmenšiu predstavu, akým smerom pôjdu moje životné cesty. Veľmi sa mi páčila myšlienka, že môžem tvoriť spoločenstvo modlitby s mladými ľuďmi, ktorí tak ako ja hľadajú Božiu vôľu pre ich život. A že si môžeme takto navzájom pomáhať, pričom sa ešte za mňa budú modliť aj dvaja patróni (pozemský a nebeský), ktorí to už „zvládli“.

 

Určite to bolo aj vďaka tejto modlitbe, že som sa o tri roky neskôr rozhodla nasledovať Božie volanie, ktoré som cítila v srdci, a zasvätiť sa mu ako apoštolská sestra v Rodine Panny Márie. Hneď po maturite som vstúpila do postulátu a 13. septembra 2014 som zložila slávnostný sľub, ktorý je v našej rodine už večný. Ako motto na pozvánky som si vybrala vetu z Knihy proroka Izaiáša: „Manželom ti bude tvoj stvoriteľ. Pán zástupov je jeho meno, vykupiteľom svätý Izraelov, Bohom celej zeme sa nazýva.“ (Iz 54, 5)

 

Vždy, keď čítam túto vetu, zatočí sa mi hlava. Ja som Božou nevestou? Je to vôbec možné, že Boh celej zeme, môj Stvoriteľ si ma vyvolil a miluje ma nielen ako Otec svoje dieťa, ale aj ako manžel svoju manželku? Keď rozjímam o tejto jeho obrovskej a nežnej láske, všetky ťažkosti, ktoré prináša život a misia, buď úplne stratia svoju dôležitosť, alebo sa aspoň stanú znesiteľnými. Myslím si, že toto bude moje „zamestnanie“ aj vo večnosti – rozmýšľať nad tým, ako je to vôbec možné, taká láska, ďakovať mu za ňu a odpovedať svojou láskou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *