Krátke správy zo sveta

TALIANSKO/RÍM ■ 22. januára si spoločne s Pápežským slovenským kolégiom a Ústavom svätých Cyrila a Metoda v Ríme, a s krajanskou komunitou pripomenuli v Ríme nedožité 100. výročie narodenia MUDr. Antona Neuwirtha, prvého slovenského veľvyslanca pri Svätej stolici a pri Zvrchovanom ráde maltézskych rytierov po vzniku Slovenskej republiky v roku 1993. Spomienkovej slávnosti v kaplnke ústavu predsedal kardinál Jozef Tomko, emeritný prefekt Kongregácie pre evanjelizáciu národov. (TK KBS)

 

MAĎARSKO/BUDAPEŠŤ ■ V Katolíckej cirkvi v Maďarsku existuje stále veľká nádej, že pápež navštívi túto krajinu a bude predsedať Medzinárodnému eucharistickému kongresu, ktorý je naplánovaný v septembri v Budapešti. Organizátori sú odhodlaní usporiadať toto významné cirkevné podujatie, ktoré sa pre pandémiu preložilo z roku 2020 na rok 2021, uviedol prímas Maďarska kardinál Peter Erdő. (TK KBS)

 

VATIKÁN ■ Predseda Pápežskej rady na podporu jednoty kresťanov kardinál Kurt Koch zaslal kondolenčný telegram do Bieloruska. 12. januára tam zomrel 85-ročný metropolita Filaret (Vachromejev), emeritný patriarchálny exarcha celého Bieloruska. Takýmto spôsobom sa Katolícka cirkev spája v modlitbe s Bieloruskou pravoslávnou cirkvou za zosnulého metropolitu. (RV)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *