Krátke správy zo sveta

UKRAJINA/CHUST ■ Gréckokatolícki mládežníci Chustského dekanátu Mukačevskej gréckokatolíckej eparchie sú združení v organizácii Svetlo sveta. Stalo sa už každoročnou tradíciou, že pred sviatkom svätého Mikuláša zbierajú materiálnu pomoc na nejaké dobré dielo. Cieľom zbierky na rok 2020 bola pomoc detskému domovu rodinného typu Nazaret v Koroleve na území Mukačevskej eparchie, ktorý majú v správe gréckokatolícke sestry svätého Jozefa. Mladí zbierku začali už 5. decembra a spevom kolied a drobnými sladkosťami pre najmenších potešili obyvateľov Chustu. (TSKE)

UKRAJINA/ UŽHOROD ■ Štyri mesiace po úmrtí vladyku Milana Šášika CM sa naskytla príležitosť odovzdať doteraz vyzbieranú sumu z fondu pre pomoc najbiednejším v Mukačevskej eparchii do rúk jeho nástupcu. Dar vo výške 40 000 eur prevzal 22. novembra 2020 vladyka Nil Jurij Luščak OFM. Poďakoval sa za štedrosť toľkých bohuznámych ľudí. Ako pripomenul provinciál vincentínov na Slovensku P. Tomáš Brezáni CM, zbierka na pomoc tým najchudobnejším a kňazom Mukačevskej eparchie pokračovala do konca roka 2020. (TK KBS)

VATIKÁN ■ Vatikánsky štátny sekretár kardinál Pietro Parolin nastúpil v utorok 8. decembra popoludní na hospitalizáciu do rímskej Polikliniky Agostina Gemelliho, kde ho čaká vopred plánovaná operácia. Z tohto dôvodu sa neuskutoční plánovaná návšteva štátneho sekretára v Gréckokatolíckej eparchii Košice v pôvodnom termíne 26. až 29. decembra 2020. Náhradný termín tejto návštevy bude zverejnený hneď, ako bude aktualizovaný zo strany Štátneho sekretariátu. (TSKE)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *