Krátke správy z domova

KOŠICE ■ Košický arcibiskup metropolita Mons. Bernard Bober sa 3. novembra dožil jubilea 70. narodenín. Mons. Bernard Bober sa narodil 3. novembra 1950 v Zbudskom Dlhom. Za kňaza bol vysvätený 8. júna 1974. Od roku 1974 bol kaplánom v Humennom, od roku 1975 v Snine a od roku 1977 v Zborove. Od roku 1978 bol farským administrátorom v Kecerovciach, od roku 1990 farárom a dekanom v Humennom. Od roku 1991 bol generálnym vikárom. 28. decembra 1992 ho pápež Ján Pavol II. vymenoval za vissalského titulárneho biskupa a košického pomocného biskupa. 30. januára 1993 ho J. Em. kardinál Jozef Tomko v Dóme sv. Alžbety v Košiciach vysvätil za biskupa. 4. júna 2010 bol vymenovaný za košického arcibiskupa a 10. júla 2010 kánonicky prevzal úrad arcibiskupa metropolitu Košickej arcidiecézy. (TK KBS)

 

JAROVNICE ■ Komunita sestier Congregatio Jesu, ktorá pôsobí medzi Rómami v Jarovniciach, 4. novembra na sociálnej sieti informovala, že ponúka ručne vyrobené darčeky k Vianociam. Výťažok z nich chcú použiť na výstavbu plánovanej Cirkevnej materskej školy Márie Wardovej, informovala provinciálna predstavená Congregatio Jesu na Slovensku sr. Agnesa Jenčíková CJ. Medzi „darčekmi“ možno nájsť napríklad ručne maľované výrobky − hodvábne šatky, plátenné tašky na plece, sviečky, tácky, kľúčenky či magnetky, ale aj ružence či čaje a vrecká s čajom, píšu sestry. Záujemcovia sa tiež môžu ozvať na adresu: szabavova@gmail.com. V Jarovniciach slúžia tri rehoľné sestry. Venujú sa viacerým činnostiam. Jednou z hlavných činností je vedenie pastoračného centra, ktoré slúži na aktivity s deťmi a mládežou. (TK KBS)

 

BRATISLAVA/PREŠOV ■  V čase od 23. septembra do 1. novembra prebiehala jesenná kampaň 40 dní za život, ktorá sa tento raz konala v Bratislave a Prešove. Počas týchto dní sa ľudia modlili za nenarodené deti, ich matky, otcov a rodiny, ako aj celú spoločnosť. Pokojnou prítomnosťou priamo na miestach, kde sa vykonávajú potraty. Pre protipandemické opatrenia však nebolo možno počas všetkých dní byť fyzicky prítomný pred nemocnicami, ľudia sa preto modlili za nenarodené deti aj zo svojich domovov. Tohtoročná kampaň prebiehala na 588 miestach sveta naraz. (TK KBS)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *