Krátke správy z domova

PREŠOV ■ 19. októbra sa Spojená škola blahoslaveného biskupa Gojdiča v Prešove opätovne zapojila do modlitebnej iniciatívy Milión detí sa modlí ruženec za pokoj a mier vo svete. I táto kampaň bola v tomto roku poznačená pandémiou koronavírusu, preto modlitbu posvätného ruženca sa predmodlieval iba otec Rastislav Baka, duchovný správca školy, spolu s učiteľkami školy cez školský rozhlas. Žiaci sa do tejto modlitby zapájali v triedach so svojimi triednymi učiteľmi. Detská modlitba ruženca má veľkú silu vyprosiť mier a jednotu v našich rodinách, v našej krajine i vo svete. (M. Zimovčáková)

 

BRATISLAVA ■ Piati slovenskí jezuiti pomáhali ako dobrovoľníci pri celoplošnom testovaní obyvateľov na COVID-19 na Slovensku. To prebiehalo počas víkendových dní 31. októbra, 1. novembra a rovnako aj 7. a 8. novembra. S iniciatívou vyšli Martin Halčák a Peter Buša, ktorí počas prvej vlny na jar pomáhali celý mesiac v karanténnom zariadení v internáte Družba. Za dobrovoľníkov sa prihlásili cez dobrovoľnú záchrannú brigádu civilnej ochrany a pomáhali pri administratívnych úkonoch v Petržalke. K nim sa pridal aj slovenský provinciál Spoločnosti Ježišovej Jozef Šofranko. V Piešťanoch pri testovaní pomáhala ďalšia dvojica spolubratov Róbert Gočala a Jakub Garčár, ktorí pôsobia v tamojšom exercičnom dome. Z piešťanskej komunity sa do služby ponúkol aj sedemdesiatročný lekár Peter Zahoránsky, no zdravotný stav mu to neumožnil. (P. Rábara)

 

RUŽOMBEROK ■ Počas testovania obyvateľov Slovenska na COVID-19 sa desať sestier Congregatio Jesu zapojilo do dobrovoľníckej činnosti na úseku administratívy, ako aj pri zdravotníckych úkonoch. Pracovali na viacerých odberných miestach po celom Slovensku. Konkrétne v Bratislave, Prešove, Lučenci, Jarovniciach, Ružomberku, Košiciach a v Starej Ľubovni. Do spolupráce pri realizácii celoplošného testovania sa zapojili aj viacerí saleziáni, saleziánski animátori i priestory saleziánskych stredísk. Do testovania sa zapojili aj študenti Fakulty zdravotníctva Katolíckej univerzity v Ružomberku. Ich celkový počet bol dvesto dvadsaťšesť, ktorí sa zapojili do testovania v rôznych regiónoch Slovenska. (TK KBS)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *