Vyhlásenie Rady hierarchov gréckokatolíckych cirkví Maďarska a Slovenska

 

Rodina je základná bunka spoločnosti a národa. V nej sa formuje a vyrastá každý človek. Preto vyzývame všetkých ľudí dobrej vôle, aby sa nedali zmiasť rôznymi ideologickými prúdmi, ktoré dnes uvádzajú do zmätku a chaosu a vytvárajú novú formu totalitarizmu, ktorá narúša antropologický a sociálny základ rodiny a ohrozuje náboženskú slobodu.

 

Hodnoty vyplývajúce nielen z kresťanského presvedčenia, ale predovšetkým z prirodzeného zákona nahrádzajú nejakým novým typom sociálnych konštruktov a nútia nás pokladať výber akéhokoľvek spôsobu života za rovnocenný a predovšetkým morálne zhodný so spôsobom života, ktorý my pokladáme za tradičný, zdôrazňujúc pritom, že  každá osoba, ktorá nesúhlasí s touto novou mentalitou, je pokladaná za spiatočnícku.

 

Rešpektujeme všetkých ľudí, ako aj to, že každý si môže zvoliť svoju vlastnú cestu. Zároveň však žiadame, aby boli rešpektované hodnoty prirodzeného zákona, ktoré každý človek môže odhaliť svetlom rozumu. Preto ako hierarchovia Gréckokatolíckej cirkvi v Maďarsku a na Slovensku, ktorým záleží na zdravom vývoji našich detí a budúcnosti našich národov, sa pripájame k vyhláseniu Mons. Stanislava Gądeckého, predsedu Poľskej biskupskej konferencie.

 

Kresťanská láska nezatvára oči pred pravdou. Preto sme povinní vyzvať všetkých, hlavne politických predstaviteľov našich krajín, aby odmietli skrytú, prípadne zjavnú, a predovšetkým agresívnu propagandu nových teórií a tendencií antropologicky protikladných prirodzenému zákonu a chaos vzbudzujúcu genderovú ideológiu, a radšej zlepšovali podmienky na plnohodnotný život rodín.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *