Vyšiel vatikánsky dokument o genderovej ideológii

VATIKÁN ■ Kongregácia pre katolícku výchovu vydala začiatkom júna metodický dokument o správnom postoji rodičov, vychovávateľov a učiteľov voči ideológii gender Muža a ženu ich stvoril.

 

Kardinál Giuseppe Versaldi, prefekt kongregácie, sa vyjadril: „Ohľadom genderu musíme nájsť cesty dialógu bez upadnutia do sloganov a do extrémizmov. Ale musíme to urobiť na základe našej identity… v školách hrozí, že sa bude natláčať unifikované myslenie ako niečo vedecké. Rešpektujeme všetkých, ale chceme, aby sme boli rešpektovaní.“

 

Ako ďalej vysvetľuje, dokument nepoužíva argumentáciu na základe viery, ale iba rozumové odôvodnenia, pretože na tému genderovej ideológie možno diskutovať a dôjsť k poznaniu pravdy aj bez zmeny náboženského zmýšľania či dokonca prijatia katolíckej viery. Upozornil však, že na to sú nevyhnutné tri postoje – postoj počúvania, argumentovania a navrhovania. Dokument teda predkladá rozumové argumenty, ktoré objasňujú chápanie vlastnej identity skrze akceptovanie významu tela. Kardinál dodáva: „Formovanie identity sa zakladá na odlišnosti a v rodine konfrontovanie sa s matkou a s otcom pomáha dieťaťu vypracovať si svoju pohlavnú identitu – odlišnosť… Neutrálny rod alebo tretí rod sa naopak ukazuje ako fiktívna konštrukcia.“ (TK KBS)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *