Krátke správy zo sveta (13 – 14)

NEW YORK/USA ■ Generálne zhromaždenie OSN začiatkom júna rozhodlo o ustanovení medzinárodného dňa spomienky na obete násilných činov, ktoré boli motivované náboženskou nenávisťou. Spomienka bude každoročne pripadať na 22. august. (RV CZ)

 

ATÉNY/GRÉCKO ■ Emeritný exarcha pre gréckokatolíkov v Grécku vladyka Dimitrios Salachas oslávil 7. júna 80 rokov. Všeobecne je vladyka Dimitrios uznávaný ako jeden z najväčších odborníkov na východné katolícke právo. Vladyka Dimitrios spolupracoval na príprave partikulárneho práva pre Gréckokatolícku cirkev na Slovensku. (D. Černý)

 

CHICAGO/USA ■ Kňaz Patrick Lee, ktorý v januári odstúpil z pastoračnej služby po obvinení zo zneužívania, bol po preukázaní nepodloženosti žaloby počas júna znovu uvedený do služby v rámci Chicagskej arcidiecézy. Miestny arcibiskup kardinál Blase Cupich veriacim vysvetlil, že obvinenia proti kňazovi boli neopodstatnené, a dodal, že k rovnakému zisteniu ako štátni úradníci dospela aj nezávislá preverovacia komisia Chicagskej arcidiecézy. (TK KBS)

 

VATIKÁN ■ Svätý Otec František sa 10. júna stretol s kaplánmi zodpovednými za pastoráciu v letiskových kaplnkách v rozličných krajinách sveta, ktorých povzbudil, aby premieňali letiská – ľudské perifériá na mosty na stretnutie s Bohom. (vaticannews.va)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *