Krátke správy zo sveta (7 – 8)

VATIKÁN ■ Vo Vatikánskej filmotéke bol 26. februára predstavený nový Videokatechizmus Katolíckej cirkvi, ktorý je inšpirovaný magistériom Svätého Otca Františka. Bol natáčaný na perifériách všetkých piatich kontinentov. Má celkový rozsah 25 hodín a pozostáva zo 46 epizód. Vyše štyritisíc ľudí v ňom číta texty katechizmu. Video je bohaté na kresťanskú ikonografiu.

 

PŘEMYSL/POĽSKO ■ V prvú nedeľu Veľkého pôstu, nazvanej Nedeľa ortodoxie, 17. marca sa s požehnaním přemyslsko-varšavského arcibiskupa metropolitu Eugena Popoviča uskutočnila charitatívna aukcia ikon. Keď arcibiskup posvätil ikony, ktoré veriaci doniesli, otvorila sa charitatívna aukcia ikon z dielne Božidar, ktorá pôsobí v Národnom dome v Přemysli. Získané prostriedky sú určené na nákup pulzného oxymetra, ktorý umožní kontrolu denného stavu dievčatka z Červonohradu. (news.ugcc.ua)

 

LONDÝN/VEĽKÁ BRITÁNIA ■ Počet dospelých katechumenov na Britských ostrovoch stále narastá. Vo Westminsterskej katedrále prijme tento rok krst dvesto dospelých. Na tohtoročnom obrade sa zúčastní viac než štyristo ľudí. Dvesto z nich sú katechumeni v pravom zmysle slova, teda tí, ktorí neboli skôr pokrstení, zatiaľ čo 219 kandidátov bolo pokrstených v iných cirkvách a teraz túžia po plnej jednote s Katolíckou cirkvou. (RV CZ)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *