Krátke správy z domova (5)

PREŠOV ■ V priestoroch školskej jedálne sa 9. februára konal už 15. školský ples Gymnázia bl. Pavla Petra Gojdiča s názvom Noc na východe vo folklórnom motíve. Nechýbala živá hudba, kultúrny program v podaní študentov gymnázia i Ľudovej hudby Františka Pavúka a bohatá tombola. (L. Mikulášková)

 

ŽARNOVICA ■ Na základnej škole Andreja Kmeťa sa 11. – 13. februára konali sväté misie pod vedením redemptoristov otca Jozefa Kišáka CSsR, otca Miroslava Bujdoša CSsR, brata Gorazda Figuru CSsR a laických dobrovoľníkov Bianky Dzurjovej a Patrika Sahajdu. (-mb)

 

PREŠOV ■ V informačno-poradenskom centre sa 12. – 14. februára stretli experti medzisektorovej skupiny – religiózneho produktu. Na stretnutí boli prítomní zástupcovia z oblastných organizácií cestovného ruchu, župných odborov dopravy, regionálneho rozvoja, prihraničnej spolupráce, zástupcovia farností Ľutina, Litmanová, Gaboltov a Levoča, zástupcovia cyklo-organizácií, ako aj zástupcovia existujúcich pútnických ciest. Severovýchod.sk − krajská agentúra cestovného ruchu, Inovačné partnerské centrum a Prešovský samosprávny kraj aktívne pracujú na religióznom projekte so zaujímavým názvom Svätomariánska cesta – Svetlo z východu. Cieľom pracovného stretnutia bolo zanalyzovať doterajšie výstupy projektu. Experti sa zamerali na konkrétnu podobu duchovného odkazu svätomariánskej púte a praktickej evanjelizačnej trasy pútnikov. Projekt Prešovského samosprávneho kraja vyvrcholí záverom mesiaca jún 2019 v Levoči ďakovnou bohoslužbou všetkých zainteresovaných v projekte a spoločnou medzinárodnou konferenciou. (R. Babjarčík)

 

PREŠOV ■ Poslanci mesta Prešov 13. februára rozhodli, že do zoznamu pamätihodností pribudnú: brest horský v parku na Čiernom moste, bronzová busta uhorskej kráľovnej Alžbety, katalóg knižnice cirkevného hodnostára biskupa Gregora Tarkoviča, vymenúvací dekrét prvého gréckokatolíckeho biskupa Gregora Tarkoviča od pápeža Pia VII. zo 6. októbra 1818 zachovaná v Historickom archíve Gréckokatolíckeho arcibiskupstva v Prešove a zakladacia listina Eparchiálnej knižnice v Prešove vydaná cisárom Františkom I. vo Viedni 12. februára 1830. (TASR)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *