Zasvätené osoby sa stretli s vladykom Jánom Babjakom

ĽUTINA ■ 2. februára 2019 sa v Bazilike Zosnutia Presvätej Bohorodičky v Ľutine v rámci februárovej fatimskej soboty, na ktorej sa zúčastnili kňazi a veriaci Prešovského protopresbyterátu, uskutočnila púť zasvätených osôb.

 

Duchovný program sa začal mariánskym večeradlom, po ňom nasledoval Akatist k Presvätej Bohorodičke. O desiatej hodine nasledovala archijerejská svätá liturgia, v ktorej sa veriacim a rehoľníkom prihovoril prešovský arcibiskup metropolita Ján Babjak SJ. Homíliu zameral na porovnanie ikon sviatku vzkriesenia so sviatkom Stretnutia Pána, pričom poukázal na veľkosť Božej lásky k človeku.

 

Po liturgii nasledovala prednáška pre zasvätené osoby, ktorú  mal otec Štefan Paločko, v ktorej nadviazal na homíliu vladyku Jána a vyzval zasvätené osoby k životu v Božej láske premenenej do skutkov a života v spoločenstve. Po prednáške sa rehoľníci stretli spolu s vladykom pri slávnostnom obede, po ktorom si spolu pozreli krátky dokument o zasvätenom živote, na záver nasledovala spoločná diskusia. (Jakub Jurčišin; foto: Samuel Novický)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *