Pútnici z Nacinej Vsi navštívili duchovné miesta v Poľsku

Veriaci z farnosti Nacina Ves sa 17. – 19. augusta zúčastnili na už šiestej farskej púti. Tentoraz navštívili poľské miesta Zabava, Čenstochová, Zakopané. V pútnickom mieste v Zabave sa veriaci modlili pri ostatkoch bl. panny a mučenice Karolíny Kozkowny, ktorá zomrela rukou vojaka počas prvej svetovej vojny, keď bránila svoju čistotu. Je vzorom už v tom, ako prežívala svoj život s Kristom, ako si ctila Eucharistiu a pomáhala vo farnosti. Po modlitbe v chráme v Zabave veriaci peši putovali do neďalekej Wal-Rudy, kde sa bl. Karolina narodila, a navštívili jej rodný dom. Veriaci sa spolu s otcom Radoslavom Záhorským, farárom farnosti Nacina Ves, modlili za svoje rodiny krížovú cestu, ktorá vedie neďalekým lesom, pričom miesto nájdenia tela bl. Karoliny je zároveň posledným zastavením krížovej cesty.

 

Púť pokračovala k čenstochovskej Božej Matke. Okrem slávenia božskej liturgie sa pútnici zúčastnili aj na slávnostnom obrade odkrývania a zakrývania obrazu Čiernej Madony. V kaplnke na Jasnej Hore sa spolu pomodlili Akatist k Presvätej Bohorodičke a svoje voľno obetovali osobnej modlitbe, stíšeniu sa a prehliadke kláštora pavlínov, ktorí toto miesto spravujú.

 

V tretí deň po rannej svätej liturgii na Jasnej Hore veriaci putovali do Zakopaného do Sanktuária fatimskej Božej Matky, ktoré Poliaci postavili z vďaky za vyliečenie po pokuse o atentát na teraz už sv. Jána Pavla II. Po modlitbe Molebena k Presvätej Bohorodičke si veriaci prezreli zaujímavý exteriér chrámu a nádvorie kláštora palotínov. Púť zakončili nádhernými výhľadmi na Zakopané a Vysoké Tatry z neďalekého kopca Gubalovka. (M. Záhorská)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *