Jednou vetou (10)

Na košickom eparchiálnom úrade prebehlo 19. apríla eparchiálne kolo vyhodnotenia výtvarného projektu Východní svätí pre súčasnosť, ktorého predmetom bola osoba, chrám či udalosť z dvestoročnej histórie Prešovskej eparchie, a výtvarnej súťaže Biblia očami detí a mládeže, ktorej témou boli výjavy z Knihy Genezis a Evanjelium podľa sv. Marka. (M. Girovská)

 

Žiaci s učiteľmi Špeciálnej základnej školy sv. Anny v Starej Ľubovni sa 20. apríla prezliekli za princezné, zvieratká, kuchárov, víly, pirátov a vytvorili spoločenstvo, v ktorom sa tancovalo, spievalo, súťažilo a odmeňovalo. (M. Starinská)

 

 

 

 

 

 

 

Na Gréckokatolíckej teologickej fakulte Prešovskej univerzity v Prešove sa 20. apríla uskutočnila vedecká konferencia na tému 20. výročie uvedenia nového prekladu Svätej božskej liturgie nášho otca svätého Jána Zlatoústeho do života, na ktorej sa zúčastnili aj hierarchovia Prešovskej metropolie.

 

Starší skauti, roveri zo Zboru blahoslaveného biskupa Vasiľa Hopka z Federácie skautov Európy, pomohli 23. apríla upratovať verejné priestory mesta Prešov, čo vychádza z princípov katolíckeho skautského hnutia, ktoré vedú skautov k nezištnej službe. (M. Buk)

 

Predseda vlády SR Peter Pellegrini prijal 23. apríla predstaviteľov cirkví a náboženských spoločností, pričom Konferenciu biskupov Slovenska zastupovali bratislavský arcibiskup metropolita Stanislav Zvolenský a bratislavský eparcha Peter Rusnák.

 

V Gréckokatolíckom mládežníckom centre Bárka v Juskovej Voli sa 27. – 29. apríla konal ďalší Kurz Filip, ktorý viedol tím Petra Liptáka z Košíc. (P. Maľarčík)

 

V telocvični v Rozhanovciach sa 28. apríla konal celoslovenský futsalový turnaj medzi seminármi o pohár Konferencie biskupov Slovenska, na ktorom bronzové medaily získali bohoslovci z Gréckokatolíckeho kňazského seminára blahoslaveného biskupa Pavla Petra Gojdiča v Prešove.

 

Koncom apríla vyšiel slovenský preklad apoštolskej exhortácie Svätého Otca Františka o povolaní k svätosti v súčasnom svete Gaudete et exsultate – Radujte sa a jasajte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *