Jednou vetou (9)

Na krajskom kole stredoškolskej odbornej činnosti v Prešove reprezentovali 6. apríla Gymnázium bl. Pavla Petra Gojdiča študentky 3. ročníka bilingválnej triedy Lucia Iľkovičová, ktorá so svojou prácou Vplyv liekov na tepelnú stabilitu ľudského albumínu získala 1. miesto, a Aneta Sirotňáková a Simona Sabolová, ktoré v umeleckom odbore získali 2. miesto za prácu Kultúrne skvosty Rusínov na Slovensku. (L. Mikulášková)

 

Hora Zvir v Litmanovej bola 7. – 8. apríla dejiskom fatimskej soboty, ktorej liturgiu slávil rektor chrámu na hore Zvir otec Michal Leščišin, a malej púte, počas ktorej Mons. Ľubomír Petrík, protosynkel Prešovskej archieparchie, posvätil nové kňazské rúcho určené na užívanie na pútnickom mieste. (D. Zimovčák)

 

Pri príležitosti 25. výročia založenia biskupských konferencií Česka a Slovenska, 25. výročia vzniku týchto štátov a 100. výročia vzniku Československej republiky sa 11. apríla v Kňazskom seminári sv. Gorazda v Nitre stretli na spoločnom plenárnom zasadnutí členovia Konferencie biskupov Slovenska a Českej biskupskej konferencie, aby prijali spoločné vyhlásenie, v ktorom jasne zdôraznili túžbu ohlasovať Kristovo evanjelium a brániť dôstojnosť ľudského života od počatia až po prirodzenú smrť, úctu k manželstvu ako zväzku muža a ženy i úctu k rodine.

 

V obci Zákamenné na Orave sa 15. apríla uskutočnila akcia Zastavme zlo z Istanbulu, počas ktorej zazneli prednášky vysvetľujúce nebezpečenstvá Istanbulského dohovoru. (slovenskydohovorzarodinu.sk)

 

Viac ako 50 mladých z iniciatívy 4live.sk bežalo 15. apríla dvanásťkilometrový beh na trase Devín – Bratislava v tričkách s nápisom Bežíš od štartu, žiješ od počatia, aby tak svedčili o potrebe chrániť nenarodené deti. (J. Heriban)

 

Prezident SR Andrej Kiska poveril 18. apríla Marka Lisanského funkciou nového veľvyslanca pri Svätej stolici, ktorý odovzdaním poverovacích listín pápežovi Františkovi vystrieda Petra Sopka, pôsobiaceho vo Vatikáne od septembra 2013. (prezident.sk)

 

Predsedníčka výboru Národnej rady SR pre ľudské práva a národnostné menšiny Anna Verešová a poslanec Európskeho parlamentu Branislav Škripek zorganizovali 23. apríla v kinosále Národnej rady SR v Bratislave podujatie pod názvom Osem prázdnych stoličiek, pri ktorom prezentovali správu organizácie Open Doors o prenasledovaní kresťanov vo svete. (Fórum života)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *