Jednou vetou (2)

Rada pre mládež a univerzity KBS pred Vianocami spustila ďalšiu sériu kampane na podporu účasti mladých na budúcoročnom Národnom stretnutí mládeže P18 a distribuuje do všetkých diecéz Slovenska tisícky plagátov, letákov a bannerov.

 

Žiaci Cirkevnej základnej školy sv. Juraja vo Svidníku ponúkali 20. decembra 2017 spolu so svojimi učiteľmi na pešej zóne počas vianočného trhu perníkový koláč, teplý čaj a ručne zhotovené srdiečka. (H. Varchulová)

 

V prítomnosti primátora mesta Michalovce Viliama Zahorčáka požehnal vladyka Milan Chautur CSsR, košický eparcha, 28. decembra prvú časť obytnej zóny City Park Stráňany v Michalovciach a vyjadril nádej, že nové obytné priestory budú veľkým prínosom pre mesto a jeho obyvateľov. (S. Zimovčák)

 

V mene všetkých koledníkov Dobrej noviny zavinšovali a zaspievali 1. januára 2018 kolednícke skupinky zo Serede, Prievidze a Ľubice prezidentovi SR Andrejovi Kiskovi i jeho spolupracovníkom, aby vianočná radosť z narodenia Krista priniesla do jeho práce veľa požehnania a pokoja. (dobranovina.sk)

 

Študenti a učitelia z odboru ošetrovateľstva Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety v Michalovciach poskytli 2. januára bezdomovcom z mesta ošetrenie, jedlo či ošatenie, ale aj poradenstvo, aby konkrétnym skutkom napĺňali víziu a misiu svojej školy – podať pomocnú ruku každému človeku a hlavne tomu, ktorý je v núdzi. (TASR)

 

Skupinku koledníkov akcie Dobrá novina, ktorú organizuje eRko – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí v spolupráci s katolíckymi farnosťami v približne 1 250 mestách a obciach na celom Slovensku, prijala 5. januára aj ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová, ktorá vyjadrila svoju podporu a presvedčenie o dôležitosti tejto charitatívnej aktivity. (M. Čaučík)

 

Symbolom Národného týždňa manželstva 2018, ktorý sa uskutoční 12. – 18. februára, bude kožený náramok (resp. kožené záložky do knihy), čo nadväzuje na hlavnú tému týždňa Manželstvo – umenie lásky, pričom akcia je vyjadrením ocenenia manželom, povzbudením pre ich spoločný život a inšpiráciou pre ďalšie obdobie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *