Jednou vetou (25-26)

Vladyka Milan Chautur CSsR, košický eparcha, slávil 16. novembra v rámci programu Trnavskej novény svätú omšu v Bazilike sv. Mikuláša v Trnave. (TS KE)

 

Sestry služobnice Nepoškvrneného počatia Panny Márie sa 17. a 18. novembra stretli v Gréckokatolíckom kňazskom seminári bl. P. P. Gojdiča v Prešove na svojom formačnom stretnutí, ktoré viedla sr. Marta Andraščíková SSS na tému Komunikácia v spoločenstve. (S. Ondovčáková SNPM)

 

V zastúpení prešovského arcibiskupa metropolitu posvätil synkel Jurij Popovič 19. novembra v Chráme sv. Petra a Pavla v Kamienke zvon a slávil svätú liturgiu. (ISPA)

 

Na Spojenej škole sv. Jozefa v Novom Meste nad Váhom, ktorej zriaďovateľom je Kongregácia školských sestier de Notre Dame, sa 20. – 24. novembra konali sväté misie pod vedením otcov redemptoristov Jozefa Kišáka, Miroslava Bujdoša, brata Gorazda Figuru a misijných dobrovoľníčok s programom vyplneným evanjelizačnými scénkami, motivačnými svedectvami, spoločnou modlitbou, možnosťou svätej spovede a rozhovormi. (-mb)

 

V priestoroch Historickej radnice v Košiciach sa 21. novembra uskutočnil 14. ročník speváckej súťaže stredoškolákov O Alžbetinu ružu, na ktorej sa úspešne prezentovali aj študentky Gymnázia bl. Pavla Petra Gojdiča v Prešove Aneta Sirotňáková, žiačka tretieho ročníka, ktorá získala v kategórii ľudová pieseň 2. miesto, a 3. miesto v kategórii moderná pieseň si vyspievala Jana Petríková, žiačka štvrtého ročníka. (L. Mikulášková)

 

Slovenská biblická spoločnosť zverejnila 27. novembra na svojej webovej stránke i na webovej stránke www.nepocujuci.biblia.sk prvé videonahrávky s prekladom Biblie do slovenského posunkového jazyka s cieľom priblížiť Bibliu nepočujúcim a uviedla, že ďalšie nahrávky budú hotové začiatkom roku 2018.

 

V mesiacoch august až november Cirkevná základná škola s materskou školou bl. Pavla Petra Gojdiča v Prešove realizovala s podporou organizácie Renovabis motivačný projekt s názvom Mám šancu zamestnať sa, ktorý žiakov cez modernizáciu IKT učebne a zakúpenie robota Lego Mindstorms podnecuje k vzdelávaniu sa v oblasti prírodovedných a technických predmetov a rozvoju kritického myslenia, matematických kompetencií a kompetencií IKT a v budúcnosti tak zvyšuje ich šance zamestnať sa. (M. Iľkovičová)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *