V Bukovciach slávili odpustovú slávnosť spojenú s posviackou obnoveného chrámu

Medzi veriacich v Bukovciach zavítal 22. októbra súdny vikár Prešovskej archieparchie otec Jurij Popovič, ktorý v zastúpení prešovského arcibiskupa metropolitu vladyku Jána Babjaka SJ posvätil obnovený farský Chrám sv. veľkomučeníka Demetra.

Pred chrámom ho privítal starosta obce Jaroslav Palička. Nasledovala posviacka exteriéru aj interiéru chrámu, posvätenie prestola, bohostánku a nových lavíc.

V homílii otec Jurij Popovič vychádzal z nedeľného evanjelia o boháčovi a Lazárovi. Poukázal na veľké nebezpečenstvo, ak sa človek uzatvorí vo svojom egoizme. Otec Jurij vyzdvihol miestneho správcu farnosti otca Jána Vasiľa spolu s veriacimi, ktorí mali otvorené nielen oči, ale aj srdce a potrebný zápal pre obnovu Božieho príbytku. No nezabudol pripomenúť: „Neodíďme dnes z tohto vynoveného chrámu so srdcom tvrdým, aké mal aj boháč. Otvorme ho smerom k Bohu, nech je vždy plné lásky a vzájomnej ochoty pomôcť jeden druhému.“

Na záver slávnosti sa otcovi vikárovi, všetkým dobrodincom a veriacim poďakoval otec Ján Vasiľ. Tým, ktorí sa najviac pričinili o úspešnú obnovu farského chrámu, odovzdal súdny vikár ďakovné listy. (M. Pavlišinovič)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *