Osoby zasväteného života na území Košickej eparchie sa stretli s vladykom Milanom Chauturom

V bazilike minor v Michalovciach sa na februárovej fatimskej sobote 4. februára zúčastnili zasvätené osoby rehoľných komunít na území Košickej eparchie. Potom sa stretli s košickým eparchom vladykom Milanom Chauturom CSsR. Program sa začal modlitbou posvätného ruženca, ktorý viedli sestry služobnice z Michaloviec. Nasledovala modlitba tretej hodinky a po nej prednáška, ktorú pripravila sestra Naukracia Zavacká OSBM, viceprovinciálna predstavená sestier Rádu sv. Bazila Veľkého. Archijerejskej svätej liturgii predsedal vladyka Milan, ktorý v homílii podotkol, že zasvätenosť nie je len otázkou vonkajšieho vzhľadu, ale predovšetkým úplné vloženie sa do toho, čo človek žije. Pripomenul, že rehoľník musí sústrediť svoj život na to, čo sľuboval.

Po obede nasledovalo stretnutie vladyku Milana so zasvätenými osobami. Na stretnutí zaznelo svedectvo otca Pimena Medviďa, ktorý predstavil mníšsky spôsob života. Pripomenul, že dôležitými prvkami mníšskeho života je spoločná modlitba a trapéza, čiže spoločné stolovanie.

Vladimír Seman, televízny producent, moderátor, režisér a publicista, predstavil dokumentárny film o živote Jána Ivana Mastiliaka CSsR. Nasledoval priestor na osobné podelenie sa o dojmy z tohto dokumentu alebo na výpovede a svedectvá tých, ktorí otca Ivana poznali osobne. Po prestávke dostali priestor rehoľníci, aby predstavili svoje komunity a ich plány do budúcnosti. Stretnutie zavŕšila modlitba Molebenu k bl. Dominikovi Metodovi Trčkovi CSsR v bazilike. (Maroš Dupnák)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *